کالارنا

کالارنا همیشه بروزترین بوده

کالارنا

کالارنا همیشه بروزترین بوده

طبقه بندی موضوعی
  • ۱
  • ۰

می‌خواهیم یکی از معروف‌ترین خیابان‌های جهان را برای شما گردشگران تور پاتایا معرفی کنیم که بسیاری برای دیدن آن و تجربه‌ی حضور در آن به شهر پاتایا سفر می‌کنند، خیابان معروف و زیبای واکینگ استریت. واکینگ استریت (walking Street)، خیابانی است با عرض ۱ کیلومتر در بخشی از جاده‌ی ساحلی شهر پاتایا. ابتدای این خیابان از جاده‌ی ساحلی شروع می‌شود و در انتها به اسکله ی بالی‌های پلازا می‌رسد.  اگر مسیر سمت چپ این خیابان را به به سمت چپ بروید، به جاده‌ی جنوبی پاتایا یا همان پاتایا تایی می‌رسید. در این قسمت از واکینگ استریت به این علت که سنگ فرش شده است، وسایل نقلیه می‌توانند ورود کرده و حرکت کنند. البته برای وارد شدن به این محوطه با وسایل نقلیه باید در ساعات خاصی بین تردد کنید. شما نمی توانید از بین ساعات ۶ عصر تا ۲ صبح با ماشین در واکینگ استریت تردد کنید.  در انتهای جاده یا همان خیابان به اسکله بالی‌های می‌رسید. در این میان جاده‌ی سومی قرار داده شده تا شما با آن بتوانید به شهر بازگردید. در دو طرف خیابان واکینگ استریت، انواع مراکز تفریحی، رستوران‌ها و کافه‌ها قرار گرفته است.

غذاهای رستوران های واکینگ استریت

خیابان‌ های فرعی واکینگ استریت در دو طرف به صورت ۱۶ تایی و ۱۴ تایی قرار گرفته‌اند که اسم‌هایی شبیه به هم دارند. البته در این میان چند خیابان با نام‌های خاص نیز وجود دارند. بیشتر کوچه‌های فرعی واکینگ استریت به جاده‌ی دوم پاتایا منتهی می‌شوند. یکی از عللی که باعث شده است خیابان واکینگ استریت به خیابانی افسانه‌ای تبدیل شود این است که در این خیابان آن قدر سرگرمی وجود دارد که هیچ وقت حوصله‌ی شما سر نمی‌رود. این خیابان یکی از شلوغ‌ترین و زنده‌ترین خیابان‌های جهان است و در برخی از ساعات آن قدر تردد در آن زیاد است که خیابان را می‌بندند تا جمعیت به تعادل برسد. در ابتدای خیابان واکینگ استریت، اکثرا رستوران‌ها قرار گرفته اند و در ادامه‌ی آن نیز می‌توانید به کافه‌های این خیابان برسید. در واکینگ استریت یک درخت معروف قرار دارد که تنها دلیل شهرتش این است که تنها درخت این خیابان است. این خیابان فقط مراکز تفریحی ندارد، شما در این خیابان می توانید تعدادی مزون، جواهر فروشی و هتل‌های مختلف را هم داشته باشید. در اکثر نقاط واکینگ استریت، می‌توانید کانکس‌های پلیس را ببینید که پلیس توریسم نام دارند. جالب است بدانید که این پلیس‌ها، پلیس تایلند نیستند و پلیس هایی از دیگر کشورهای جهان هستند. وظیفه‌ی تأمین امنیت خیابان واکینگ استریت بر عهده‌ی پلیس توریسم است. البته در حال حاضر پلیس تایلند هم به پلیس توریسم در تأمین امنیت این خیابان کمک می‌کنند.

غذاهای دریایی پاتایا

در واکینگ استریت برخی از دست فروشان اقدام به فروش برخی از نمادها و وسایل ارزان قیمت و کوچک مخصوص تایلند می‌کنند. در این خیابان رستوران‌های غذاهای دریایی بسیار معروف هستند و اکثر کسانی که به این شهر اقامت می‌کنند حتماً به این رستوران‌ها سر می‌زنند. اگر دوستدار غذاهای گوشتی و چرب هستید باید بگوییم که فروش کباب ترکی نیز در این خیابان بسیار رونق دارد و شما می‌توانید برای خوردن این غذای خوشمزه هم به رستوران‌ها ی محلی و دکه‌های غذا فروشی خیابانی بروید. در خیابان واکینگ استریت همیشه صدای موسیقی با صدای بلند می‌آید و واژه‌ی همیشه در این جمله به معنای ۲۴ ساعت شبانه روز است. برای مسافرینی که کوتاه مدت در این شهر اقامت دارند این کار بسیار جذاب است اما برای کسانی که اقامتشان طولانی‌تر می‌شود به خاطر صدای بلند پخش موسیقی، حضور طولانی مدتشان کمی سرسام آور و سخت می شود. اما این صدای بلند چیزی از جذابیت همیشگی این خیابان شلوغ و همیشه زنده کم نمی کند و همواره طرفداران واکینگ استریت آن را تنها نمی گذارند. در امتداد این خیابان هتل‌ها و مراکز اقامتی بسیاری با امکانات رفاهی  معمولاً بالایی قرار دارد که شما  می توانید از خدمات آنان استفاده کنید و برای تفریح به این خیابان بیایید.

  • ۹۶/۱۰/۱۷
  • بهروز بهروز